2022.04.11 godz. 17:10 Warszawa, Mazowieckie

Zakaz prowadzenia pojazdów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałem zapytać czy policja ma możliwość złożyć wniosek do sądu o zakaz prowadzenia pojazdów ? Czy też nie ma takiej możliwości i mogą zabrać tylko prawo jazdy i czekać na jej finał w sądzie bo nie mogą wydać zakazu prowadzenia pojazdów ani składać bezpośrednio takich wniosków do sądu ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2022 14:38

Policja ma prawo złożyć wniosek do sądu o zakaz prowadzenia pojazdów.