2023.07.30 godz. 21:35 Poznań, Wielkopolskie

pozew o zapłatę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałem zapytać jakie dokładnie i w jakich terminach przysługują mi środki odwoławcze/ zaskarżenia po wydaniu przez sąd wyroku po rozpatrzeniu pozwu o zapłatę ? Ja jestem dłużnikiem. Wierzycielem jest parabank.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2023 21:58

Jeśli wydano nakaz zapłaty - sprzeciw w terminie 7 dni o dnia doręczenia nakazu. Jeśli wydano wyrok w trybie zwykłym - apelacja w terminie 14 dni od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem. Warunkiem jest wniosek o sporządzenie uzasadnienia złożony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku. Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej pomocy (reprezentacji w postępowaniu), zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl