2024.05.07 godz. 18:47 Żywiec, Śląskie

Podział domu między dziećmi.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chodzi o podział majątku po śmierci matki między dwóch braci. Jeden z nich mieszka poza domem i ma stała pracę, powodzi mi się dobrze, a drugi mieszkał z matką, ma rentę, choruje na schizofrenie. Jaka jest szansa, by chorujący syn dostał dom?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2024 10:42

Dział spadku można przeprowadzić w ten sposób, że sąd przyzna całą nieruchomość jednemu spadkodawcy bez obowiązku spłaty - o ile drugi spadkodawca (ten lepiej sytuowany) zgodzi się na takie rozwiązanie. Może również przyznać nieruchomość lepiej sytuowanemu z obowiązkiem spłaty drugiego brata. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)