2023.09.18 godz. 15:10 Łęczyca, Łódzkie

Zapytanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry .Chory sąsiad chciał przepisać całe swoje gospodarstwo mojemu tacie,wszystkie upoważnienia podpisal, żeby tata załatwił wszystkie dokumenty,notariusz był uzgodniony na piątek -cala sytuację znał.Niestety sąsiad zmarł.Czy jest szansa na zapis czy już wszystko przepadło?Dodam że nie ma rodziny, jedynie jest córka brata,która mieszka za granicą i nie utrzymuje żadnych kontaktów z nim.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 17:17

Może Pan próbować testamentu ustnego. Art. 952 k.c. Jeżeli istnieje obawa rychłej śmierci spadkodawcy spadkodawca może oświadczyć swoją ostatnią wolę ustnie przy jednoczesnej obecności co najmniej trzech osób.

Zmodyfikowano dnia: 18 Wrz 2023 17:18