2022.01.12 godz. 17:50 Warszawa, Mazowieckie

Dzień dobry. Co należy przedłożyć w sądzie czu u notariusza aby został sporządzony akt o stwierdzeniu nabycia spadku?

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę przeprowadzić sprawę spadkową po mojej Mamie. Jedynymi spadkobiercami ustawowymi jest moja siostra i ja. Dokumentami które należy dołączyć do wniosku o nabycie spadku są: - odpis aktu zgonu osoby zmarłej, - odpisy aktów potwierdzających pokrewieństwo ze spadkodawcą, czyli spadkobiorców ustawowych. Mieliśmy brata który zmarł w niemowlęctwie mając 10 miesięcy, było ty w 1954r. Czy do sprawy spadkowej należy dołączyć jego akt zgonu? Mam nadzieję na szybką odpowiedź. Pozdrawiam życząc miłego dnia G. Rybicka

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2022 19:56

Tak.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)