2023.01.25 godz. 07:06 Myszków, Śląskie

Nieopłacenie podatku pcc3

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, co zrobić w takiej sprawie, nabyłem 5 lat temu samochód, osoba która miała mi zapłacić podatek pcc3 w urzędzie skarbowym nie zrobiła tego o czym dowiedziałem się niedawno, samochód mam caly czas w użytkowaniu ale zamierzam je wkrótce zezlomowac, co mam zrobić w takim przypadku braku zgłoszenia kupna wtedy, jeśli to istotne to umowa była spisana oklo 20 grudnia 2018 roku, wiem o istnieniu czegoś takiego jak czynny żal ale obawiam się że po takim czasie mogę otrzymać najwyższy wymiar kary, wiem że osoby niepełnosprawne są zwolnione z płacenia tego podatku,

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2023 08:26

Dzień dobry, tak istnieje czynny żal. Przy składaniu tego oświadczenia trzeba dokonać zapłaty podatku wraz z odsetkami. Czy jest Pan osobą niepełnosprawną? Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)