2020.11.18 godz. 23:21 Toruń, Kujawsko-pomorskie

zabezpieczenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Córka moja złożyła pozew rozwodowy i określiła w nim kwotę 1300 zł alimentów na wnuczkę. Mąż córki zarabia miesięcznie ok.7000 zł. Sąd przychylił się do pozwu i zobowiązał zięcia do wypłacania co miesiąc alimentów w kwocie 1300 zł. Zięć przy pomocy prawnika złożył pismo o obniżenie alimentów do kwoty 700 zł miesięcznie na co Sąd wyraził zgodę. Córka czeka na termin rozprawy . Proszę mi doradzić czy na decyzję o obniżeniu alimentów z kwoty 1300 zł na kwotę 700 zł córka może się odwołać ,czy musi czekać na termin rozprawy. W piśmie złożonym przez prawnika zięcia jest dużo nieprawd

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2020 12:16

Zięć złożył zażalenie, które zapewne zostało córce doręczone. Wtedy miała 7 dni na ustosunkowanie się do treści tego pisma. Na obecnym etapie kiedy Sąd rozpoznał zażalenie niewiele da się zrobić. Trzeba czekać na termin rozprawy i gromadzić przez ten czas wszelkie rachunki, paragony, faktury oraz aktualizować bieżące koszty. Sąd w wyroku kończącym może orzec alimenty w wyżej wysokości aniżeli obecnie są płacone.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)