2023.09.25 godz. 07:18 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę założyć sprawę bratu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry czy brat mając upowaznienie do konta ojca może przelać pieniądze na swoje konto 48 godzin przed smiercią ,była też dyspozycja po smierci na brata i siostrę nie pamiętał o niej.wyplacono mala kwotę duża przelal przed smiercią

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Filip Zieliński

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2023 13:47

Sprawa może nosić znamiona przywłaszczenia. Jednak konieczne byłoby zweryfikowanie całej sytuacji związanej ze spadkiem oraz dyspozycją z rachunku bankowego na wypadek śmierci (nie wchodzi ona do spadku) oraz okoliczności związanych z przelaniem pieniędzy. Prowadzę takie sprawy, zapraszam do kontaktu. Adwokat Filip Zieliński
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)