2024.06.16 godz. 20:08 Białystok, Podlaskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Czy darczyńca zawsze jest kontrolowany przez Urząd Skarbowy i musi udokumentować pochodzenie darowizny? Jak udokumentować pieniądze które były zbierane do tzw skarpety? Jakie dokumenty trzeba przedstawić US?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2024 10:33

Dzień dobry Nie, darczyńca nie zawsze jest kontrolowany przez Urząd Skarbowy - dalej US. Zależy to od decyzji podjętej w urzędzie. W razie kontroli US może żądać dokumentów świadczących o pochodzeniu środków (dochody z pracy, darowizny, spadki itp.) Mogą to być dowolne dokumentu, które udowodnią legalność pochodzenia środków finansowych. Z wyrazami szacunku