2020.08.01 godz. 22:18 Kraków, Małopolskie

Sprawa rozwodowa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy dostanę rozwód jeśli mąż twierdzi (po mojej informacji o rozwodzie), że mnie kocha? Więzi fizyczne ustały ponad pół roku temu, od 2 miesięcy nie mieszkamy razem, nie mamy dzieci, nie mamy kredytu ani żadnych zobowiązań finansowych, oszczędności zostały podzielone na pół przed moją wyprowadzką (uprzedziłam go 3 miesiące wcześniej że się wyprowadzę). Praca męża nie daje mu pieniędzy, czy powinnam go utrzymywać? Uważam, że on jest odpowiedzialny za rozpad małżeństwa, ale chcę rozwód bez orzekania o winie (najlepiej na pierwszej rozprawie). Nie ma osób trzecich.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2020 13:49

Dzień dobry, sąd w sprawie rozwodowej bada czy nastąpił trwały i zupełny rozkład małżeństwa. Jeżeli nie łączą Państwa więzi uczuciowe (Pani deklaruje brak uczuć i brak chęci kontynuowania małżeństwa), ekonomiczne i fizyczne, to sąd powinien orzec rozwód. Czy to się wydarzy na pierwszej rozprawie zależy od postawy Pani męża. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak