2021.08.24 godz. 21:30 Stradów, Dolnośląskie

Czy mogę zadać pytanie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry czy dziecko mające 13 lat może decydować z kim chce mieszkać mimo to że nie mamy rozwodu a jestem z curka zameldowana u niego a nie mieszkamy razem od przeszło dwóch lat curka pojechała do taty na wakacje i nagle podjęła decyzję że nie chce wracać nie wiem co robić w tym kierunku proszę o poradę dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2021 09:55

Musi Pani wystąpić do Sądu z wnioskiem o ustalenie miejsca pobytu dziecka, ewentualnie z pozwem o rozwód wraz z wnioskiem o zabezpieczenie poprzez ustalenie miejsca pobytu córki u Pani.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)