2020.10.20 godz. 11:35 Zawiercie, Śląskie

Bardzo proszę o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry czy jeśli mam już wyrok 6miesiecy pozbawienia wolności to czy mogę uniknąć zakładu karnego wpłacając zaległe alimenty dodam że wyrok jest prawomocny

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2020 14:31

Niestety poprzez spłatę zaległych alimentów nie może Pan uniknąć odpowiedzialności karnej - ostatnia szansa była w okresie 30 dni od dnia przedstawienia Panu zarzutów. Może Pan się starać o odroczenie wykonania kary na 6 miesięcy lub o wykonanie kary w systemie dozoru elektronicznego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)