2022.04.08 godz. 23:02 Ostrołęka, Mazowieckie

Komornik z policją

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Czy jest możliwym, aby komornik wszedł do mieszkania, w którym dłużnik nie jest zameldowany, ani nie jest jego właścicielem? Oczywiście mieszkał on tam wcześniej, ale został wymeldowany oraz był współwłaścicielem domu, ale przepisał swoją część na inną osobę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 14:04

Kwestia meldunku oraz własności mieszkania nie ma znaczenia. Komornik może przeprowadzać czynności w miejscu zamieszkania dłużnika.