2022.04.14 godz. 08:38 Gliwice, Śląskie

Jak zrzec się długów ojca.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Czy jestem wstanie zrzec się długów ojca w perspektywie przyszłości. Na co dzień nie mam z ojcem kontaktu, od lat nie rozmawiamy. Wiem jednak że ojciec ma duże zadłużenia i nie chciałbym aby w przyszłości przeszły na mnie. Czy jestem wstanie teraz jakoś temu zaradzić? Jak właściwie należy w takiej sytuacji postąpić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Radosław Krakowiak

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2022 08:50

Oczywiście - można jeszcze za życia zrzec się dziedziczenia albo po śmierci ojca odrzucić spadek. Należy jednak pamiętać, że w przypadku posiadania jakiegoś majątku przez ojca nie odziedziczy się również aktywów.