2022.11.07 godz. 11:54 Sosnowiec, Śląskie

Wynagrodzenie za urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Czy jeżeli byłam zatrudniona przez agencję pracy od września 2021. W styczniu zaszłam w ciążę i od lutego 2022 przebywałam na zwolnieniu lekarskim . Umowa mi została przedłużona do dnia porodu tj do 02.10.2022 . Czy za te miesiące na których przebywałam na zwolnieniu naliczał mi się urlop wypoczynkowy i czy agencja powinna mi za niego wypłacić ekwiwalent ? Gdzieś na internecie wyczytałam że będąc na zwolnieniu urlop się naliczał tak jakby się świadczyło pracę ale agencja twierdzi że mi się nie należy . Pozdrawiam Polańska Małgorzata

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 19:03

W katalogu nieobecności pomniejszających wymiar urlopu wypoczynkowego nie zostało ujęte zwolnienie chorobowe czy urlop macierzyński. W związku z powyższym za czas przebywania na tego typu nieobecnościach należy się prawo do urlopu wypoczynkowego w pełnej wysokości, tak jakby pracownik świadczył pracę.