2022.04.13 godz. 15:24 Warszawa, Mazowieckie

Czy Kara umowna ma zastosowanie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Czy kara umowna z regulaminu tej firmy: https://sprzedajkonto.pl/regulamin posiada moc prawną, jeżeli sprzedałem tej firmie konto z grą komputerową poprzez serwis Allegro? Odzyskałem dane do logowania tego konta po sprzedaży, następnie ta firma się ze mną skontaktowała, bym je oddał. Zrobiłem to i przeprosiłem za dziecinne zachowanie. Czy oni mogą ode mnie dochodzić tych 2000zł?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 13:19

Dzień dobry. Postanowienia regulaminu wprost przewidują możliwość domagania się zapłaty kary umownej za podjęcie jakichkolwiek działań przez Użytkownika związanych z Kontem od chwili sprzedaży. Poprzez swoje działanie spełnił Pan przesłanki zawarte a wart 15 regulaminu, a więc jak najbardziej serwis ma prawo domagać się od Pana zapłaty kary umownej.