2021.09.17 godz. 18:58 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Czy komornik ma prawo egzekwować dług?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy komornik ma prawo egzekwować dług z 2013 roku? W 2013 roku zostały wydane 3 nakazy zapłaty, od tamtej pory nic, i dopiero w 2021 roku komornik sądowy ponownie wymaga spłacenia zadłużenia z 2013 roku. Czy po upływie tylu lat nie powinno nastąpić przedawnienie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2021 16:16

Nie długi stwierdzone wyrokiem sądu przedawniały się po 10 laty a po nowelizacji z 2018 r. po 6 latach. Wobec tego roszczenie z nakazu zapłaty nie jest przedawnione.