2020.06.15 godz. 15:30 Środa Wielkopolska, Wielkopolskie

Dzień Dobry czy mogą przeliczyć ta grzywnę na karę pozbawienia wolności ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem 700 zł grzywny za 3 wykroczenia i piszą zapłacić w ciągu 30 dni ,działając na podstawie artykułu. 12 a paragraf 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r kodeks karny wykonawczy (Dz.U.1997.90.557 z Pozn. ZM. ) W związku z art. 372 rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015 r. Regulamin sądów powszechnych (Dz.U.2015.poz.2316 z pozn.zm.) informacje dotyczące zadłużenia zostaną przekazane do wszystkich biur informacji gospodarczej ....

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 17:44

Dzień dobry, tak. Grzywna może zostać zamieniona na zastępczą karę aresztu w przypadku, gdy egzekucja grzywny okaże się bezskuteczna lub jeśli z okoliczności sprawy wynika, że byłaby bezskuteczna. Grzywna może zostać zamieniona również na pracę społecznie użyteczną, jednak jeśli nie będzie Pan chciał jej podjąć lub zamiana okaże się niemożliwa, sąd ma możliwość w tej sytuacji również orzec zastępczą karę aresztu. Pozdrawiam serdecznie.