2021.06.21 godz. 16:54 Gdynia, Pomorskie

Dzień dobry. Czy mogę kupić mieszkanie na kredyt jeśli sprzedający pominął po odziedziczeniu mieszkania wpis do księgi wieczystej ?

Wyjaśnienie sytuacji

02 2008 właścicielka mieszkania pisze odręczny testament w którym mieszkanie przekazuje synowi 03 2018 umiera właścicielka mieszkania 03 2019 syn zmarłej otrzymuje prawomocne Postanowienie Sądu, w treści którego jest napisane, że syn nabył mieszkanie na podstawie własnoręcznie sporządzonego przez matkę testamentu Matka założyła KW w 2008 i tylko ona tam widnieje Syn po śmierci matki złożył dokumenty w Sądzie i uzyskał prawomocne Postanowienie Syn po śmierci matki NIE ZŁOŻYŁ zmian do Księgi Wieczystej Uznał że to zbędne PYTANIE Czy mogę kupić mieszkanie na kredyt z brakiem wpisu syna do KW ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:11

Odpowiedz z praktyki: bank nie zgodzi się na finansowanie. Szybki wniosek syna do Kw i prośby o szybkie rozpoznanie sprawy. Jeśli mieszkanie jest w Gdyni to są szanse na szybki wpis. W Gdańsku trochę gorzej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)