2022.11.16 godz. 08:28 Rzeszów, Podkarpackie

Dzień dobry. Czy moge prosic o pomoc jak wyglada sprawa z wnioskiem o rozwód małżeński ? czy mozna od żony wymagac pózniej alimentów ??

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o pomoc jakie nalezy papiery mieć? gdzie nalezy to złożyć? jak się zachowywać w sądzie ? jaka jest cena ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 15:39

Składa Pan pozew do Sądu Okręgowego ostatniego miejsca wspólnego zamieszkania, jeżeli choć jeden z małżonków tam zamieszkuje. Musi Pan przedłożyć skrócony odpis stanu cywilnego małżeństwa, wnieść opłatę 600 zł od wniesienia pozwu. Może Pan wnosić a alimenty od żony.
Tak Nie

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 11:02

Dzień dobry, jeżeli jest Pan zainteresowany odpłatnym sporządzeniem pozwu o rozwód, zapraszam do kontaktu.