2023.07.03 godz. 16:28 Goleniów, Zachodniopomorskie

Groźby- skarga na policjanta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy mogę złożyć skargę na policjanta do komendanta czy raczej gdzieś wyżej? Sprawa wygląda następująco: Na posesję mojej mamy wchodzi sąsiad, który często jest pijany, uszkodził kamery grozi mi,że mam nie wychodzić bo mi głowę siekierą odetnie oraz moim dzieciom, pobił mojego brata, kolejny raz wtargnął do domu, brat się boi zeznawać bo go zastrasza, nasyła innych kolegów, często jest mama sama w domu i puka we wszystkie okna. Grozi ,że podpali , raz już była próba podpalenia, sami ugasilismy pożar i była sprawa to dali mu 5 msc w zawieszeniu. Ostanio po groźbach art.190 k.k nic nie zrobili , przyjechali po niego i po 3h wypuścili, musi dojść do tragedii aby coś z nim zrobić. Każde zawiadomienie jest nieważne dla nich , a ja się boję wychodzić z domu, a on jak wrócił to się śmiał. Jakieś układy mają, nie wiem... Proszę o radę, ewentualnie jak napisać skargę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2023 15:43

Szanowna Pani, ma Pani możliwość złożenia pisemnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.