2021.12.30 godz. 11:53 Warszawa, Mazowieckie

Pozew o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy po złożeniu pozwu o alimenty do sądu otrzymuje się potwierdzenie zlozenia pozwu ? Jak dlugo pozew będzie szedł do osoby pozwanej? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2022 10:50

Dzień dobry! Przy składaniu pozwu osobiście w sądzie warto mieć przy sobie dodatkowy (trzeci) komplet dokumentów i poprosić pracownika sądu w biurze podawczym o potwierdzenie wpływu pozwu - pieczątka z prezentatą. Przy wysyłce pozwu listem poleconym potwierdzeniem złożenia pozwu może być potwierdzenie nadania listu podstemplowane przez pracownika poczty przy wysyłce. Trudno odpowiedzieć na pytanie o terminie, w którym sąd wyśle odpis pozwu do osoby pozwanej - wiele zależy od organizacji pracy przez sędziego, do którego sprawa trafi oraz jego sekretariatu.