2020.04.19 godz. 12:02 Gdańsk, Pomorskie

czas na zastanowienie

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry czy pracownik ma czas i ile na zastanowienie jaką podjąć decyzję , jeśli pracodawca da mu do wyboru sposób rozwiązania stosunku pracy , za porozumieniem lub za wypowiedzeniem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jarosław Baraniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2020 22:24

Nie ma takiego terminu. Do rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, wymagana jest zgodna wola obu stron. Natomiast wypowiedzenie umowy o pracę jest czynnością zależną od woli jednej ze stron. Jeśli zachodzą okoliczności wymagane kodeksem pracy, wypowiedzenia można dokonać w każdym czasie.

Zmodyfikowano dnia: 20 Kwi 2020 22:24
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)