2023.03.05 godz. 09:47 Szczecin, Zachodniopomorskie

Pozew rozwodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Czy sąd może nałorzyć na mnie karę grzywny za nie odebranie pozwu rozwodowego.Jestem w trakcie rozwodu nie odebrałem pozwu rozwodowego bo jestem po za miejscem zamieszkania. Na sprawę rozwodową też nie mam zamiaru iść. Czy grożą mi jakieś sankcje prawne. Dodam że nie posiadam adresu korespondencjnego pod który można by było dostarczyć pismo urzędowe.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Mar 2023 13:44

Sąd wyda wyrok zaoczny w którym uwzględni powództwo Pana żony w całości.