2023.03.10 godz. 18:10 Poznań, Wielkopolskie

Interpretacja umowy zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry czy taki zapis oznacza, że przy umowie zlecenie podpisywanej na miesiąc muszę poinformować zleceniodawcę 5 dni wcześniej jeśli nie chce podpisać kolejnej nowej umowy? Przykładowo kończy mi się umowa do ostatniego dnia marca i nie chce podpisać kolejnej umowy miesięcznej. Czy muszę wtedy poinformować o tym ? " W przypadku rezygnacji lub odstapienia od Umowy przez Zleceniobiorce bez poinformowania Zleceniodawcy co najmniej 5 dni przed rezygnacja, Zleceniobiorca zapłaci Zleceniodawcy kare umowna w wysokosci 500 zł brutto ; maksymalnie do wysokosci 50 % łacznego wynagrodzenia brutto."

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2023 13:29

dzień dobry, ten zapis dotyczy sytuacji w której w trakcie trwania umowy, w przypadku odstąpienia lub rezygnacji będzie naliczona kara umowna.