2022.05.31 godz. 16:30 Lublin, Lubelskie

Prowadzone wobec mnie sledztwo

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Czy w jakiś sposób mogę dowiedzieć się czy jest prowadzone wobec mnie postępowanie przygotowawcze a konkretnie śledztwo? Nie dostałem żadnego pisma, nie byłem przesłuchiwany, ale wiem że osoba z którą jestem w konflikcie złożyła na mnie zawiadomienie do prokuratury. Nie mam pojęcia czy prokuratura w ogóle wszczęła śledztwo czy odmówiła, i właśnie tego chciał bym się dowiedzieć, czy jest się czym martwić. Czy jeśli zadzwonię do prokuratury to podadzą mi taką informację czy muszę czekać na pismo? Dodam, że ta osoba złożyła zawiadomienie 2 miesiące temu a ja nadal nie byłem przesłuchiwany.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 16:59

Nie ma możliwości aby dowiedzieć się, czy w tej sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Prokuratura nie udzieli Panu takich informacji, gdyż nie ma Pan statusu podejrzanego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)