2020.04.01 godz. 16:12 Siemianowice Śląskie, Śląskie

Dzień dobry. Czy za urlop (przymusowy) na okresie wypowiedzenia przysługuje mi wynagrodzenie?

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 31.03.2020 otrzymałem rozwiązanie umowy o pracę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jest zapis, że muszę wykorzystać zaległy i obecny urlop (łącznie 18 dni) po czym jestem zwolniony ze świadczenia usług pracodawcy. Czy jest to zgodne z prawem pracy? Czy otrzymam normalną wypłatę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Kwi 2020 21:51

Tak, jest to zgodne z kodeksem pracy. Za ten czas nawet jeśli został Pan zwolniony z obowiązku świadczenia pracy otrzyma Pan normalne wynagrodzenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)