2023.12.28 godz. 14:26 Poznań, Wielkopolskie

Wyrok sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Dnia 13 grudnia br został odczytany wyrok w mojej sprawie o sprostowanie świadectwa pracy. Sąd nakazał pozwanemu zmianę zapisu świadectwa pracy z ustanie stosunku pracy za porozumieniem stron na " z przyczyn leżących po stronie pracodawcy - likwidacja działu produkcji". Niestety nie było mnie na odczytaniu wyroku i nie mogłam uzyskać takiej informacji a chciałabym się zorientować jak długo trzeba czekać aby taki wyrok się uprawomocnil. Drugie pytanie czy w przypadku poprawionego zapisu w świadectwie pracy mam prawo wnioskować do pracodawcy o wypłacenie odprawy? Pozdrawiam!

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 22:47

Dzień dobry, należy zaczerpnąć informacji w biurze obsługi interesantów sądu albo złożyć wniosek o odpis wyroku. Wyrok jest prawomocny, jeżeli żadna ze stron nie złoży apelacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)