2020.08.11 godz. 19:34 Lubin, Dolnośląskie

Czy wnosić sprzeciw do sądu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dnia 6.08 dowiedziałam się ze przyszło do mnie pismo odnośnie zadłużenia mieszkanie (nie ja je odebrałam), które muszę spłacić solidarnie z reszta rodziny. Problem w tym ze ja w mieszkaniu które jest zadłużone nie mieszkań od 01.11.2019r. Pozew wniosło przedsiębiorstwo komunalne w którym byłam i wyjaśniłam sytuacje, przyniosłam do nich umowę wynajmu pokoju w którym aktualnie mieszkam, podanie w którym wyjaśniam cała sytuacje oraz oświadczenie o innym adresie zamieszania. Przedsiębiorstwo komunalne ma miesiąc na rozpatrzenie sprawy, a sprzeciw do sądu mam złożyć w ciagu 2 tygodni.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2020 20:55

Szanowna Pani, jak najbardziej polecam wnosić sprzeciw, ponieważ w przeciwnym wypadku ryzykuje Pani tym, że uprawomocni się nakaz zapłaty. Wówczas wierzyciel będzie mógł udać się do komornika, który na tej podstawie przeprowadzi egzekucję z Pani majątku, a przy odpowiedzialności solidarnej i niewypłacalności pozostałych dłużników najprawdopodobniej to właśnie od Pani zostałaby wyegzekwowana cała wierzytelność. Pozdrawiam!