2022.01.09 godz. 01:21 Głogów, Dolnośląskie

Dzień dobry. Dnia wczorajszego mojemu partnerowi przydarzyła się następująca sytuacja

Wyjaśnienie sytuacji

podczas spaceru po mieście partner powiedział przypadkowemu mężczyźnie ,,happy new year" na co nieznajomy bez słowa wyprowadził cios, który jak dzisiaj się okazało poskutkował złamaniem szczęki w dwóch miejscach i koniecznością operacji. Dodam, że miasto w którym się znajdowaliśmy jest oddalone od naszego miejsca zamieszkania ok. 100 km (Wrocław). Prawdopodobieństwo znalezienia mężczyzny jest znikome, nie wiemy także czy w tym miejscu znajdowały się jakieś kamery, i czy warto się tego dowiedzieć. Proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji i czego możemy się spodziewać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2022 20:42

Dzień dobry, polecam zgłosić przestępstwo jak najszybciej na Policję ze wskazaniem miejsca, gdzie nastąpiło zdarzenie z wnioskiem o zabezpieczenie miejscowego monitoringu, ponieważ nagrania są na bieżąco kasowane. Przestępstwo można zgłosić ustnie i tak polecam to zrobić w tej konkretnej sytuacji. Oczywiście postępowanie może być umorzone przez brak odnalezienia sprawcy, ale można spróbować - może zachowało się nagranie z monitoringu, niekoniecznie nawet z samego zdarzenia, ale np. z drogi ujścia sprawcy i może ktoś go rozpozna. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)