2021.08.18 godz. 20:27 Zamość, Lubelskie

Co mogę zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Dostałam list z firmy statima. Nie mam do niego dostępu, ponieważ został doręczony na adres pod którym nie przebywam od kilku lat. Zostałam poinformowana internetowo przez osobę tam zamieszkałą. Zadzwoniłam do owej firmy, dowiedziałam się, że jest to mandat za brak biletu w autobusie miejskim. Nie przypominam sobie takiego mandatu. Nie mam również pojęcia jaka jest obecnie jego wysokość. Mandat jest podobno z sierpnia 2013 roku. Czy podlega on przedawnieniu? Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 16:55

Dzień dobry, W takiej sytuacji należałoby zweryfikować dokumenty posiadane przez przedmiotową firmę. Mogło bowiem dojść do cesji wierzytelności. Natomiast taka cesja nie powoduje przerwania biegu przedawnienia, który aktualnie wynosi lat 6. Należałoby zatem złożyć zarzut przedawnienia do tej firmy i jednocześnie poprosić o udostępnienie dokumentacji w sprawie celem weryfikacji czy cesja została dokonana prawidłowo oraz czy doszło do przedawnienia tej wierzytelności. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś