2023.11.06 godz. 16:49 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Dzień dobry. Dostałam pismo z sądu odpis wniosku mojego taty o s nabycia spadku po mamie. Mam udzielić odpowiedzi i się ustosunkować do zadania wniosku w 2 egz

Wyjaśnienie sytuacji

Nie wiem jak to zrobić, co napisać, jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 05:14

Jeśli nie wie Pani co zrobić to najlepiej udać się do radcy prawnego lub adwokata z tym pismem z sądu. Na forum trudno coś więcej doradzić, nie znając dokładnej treści wniosku. Zależy czy to ma być dziedziczenie ustawowe, czy był testament, czy np.ktoś był wydziedziczony czy nie. Scenariusze w sprawie spadkowej mogą być różne dlatego warto się udać do kancelarii po poradę w tej sprawie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)