2020.10.14 godz. 23:24 Krokowa, Pomorskie

Czy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry dostałam upomnienie że zalegam z nieoplacaonymi fakturami za internet od maja roku 2016 na kwotę 100zl to upomnienie dostałam dopiero teraz jakieś 3tyg temu szybciej nie dostawałam żadnych upomnień tylko przychodziła normalnie faktura jak co miesiac czy muszę zapłacić zaległość

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 22:42

Szanowny Panie, opłaty telekomunikacyjne (w tym opłaty za usługi dostawy Internetu) przedawniają się z upływem 3 lat. Należność za maj 2016 r. uległa przedawnieniu w maju 2019 r. i nie musi Pan opłacać faktury. Proszę w odpowiedzi na upomnienie wskazać, że należność uległa przedawnieniu. Z poważaniem adw. Sonia Konieczniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)