2024.01.10 godz. 07:55 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty oraz kontakty z dziećmi

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dostałem dokument przez sąd w którym ujęte mam kontakty z dziećmi. Chciałbym dopytać o kilka szczegółów. Poniżej kilka pytań: 1. Mam w pozwie że widzę się z dziećmi w każdy wtorek, czwartek oraz w co drugi weekend. Jeżeli dziecko jest chore np. we wtorek (czyli w dzień mojego widzenia) czy moja była żona musi oddać mi jakiś inny dzień widzenia z dzieckiem jak już wyzdrowieje ? 2. Widzę z dziećmi się w co drugi weekend miesiąca. Ferie dzieci mają od 12 do 25 lutego. Dzieci mają weekend u mnie 10-11 lutego. Potem są ferie i są u mnie od 17 do 24 lutego. Następny weekend 2-3 marca

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Paulina Kornacka-Duda

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2024 11:19

Dzień dobry, w wyroku Sąd określił konkretnie dni tygodnia (każdy wtorek) i to Państwa obowiązuje. Zrealizowanie kontaktu w inny dzień zależy od woli obu rodziców.