2023.03.23 godz. 09:35 Lublin, Lubelskie

Kara od UFG za brak polisy OC.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Dostałem karę za brak ubezpieczenia OC przez jeden dzień. Samochód został kupiony w piątek 06.01.2023 r. (piątek) w Święto Trzech Króli. Ubezpieczenie kończyło się 07.01.2023 r. (sobota). Przez dwa dni (sobotę i niedzielę) podejmowałem próby wykupienia polisy OC przez internet, ponieważ kontakt z agentami był niemożliwy przez święto oraz weekend. Moje próby wykupienia były odrzucane przez system, ponieważ prowadzę działalność gospodarczą związaną z usługami transportowymi. Musiałem przez to czekać do 09.01.2023 r. (poniedziałek) na kontakt z agentem ubezpieczeniowym. Z tego powodu powstała jednodniowa luka w ciągłości ubezpieczenia. Przez Święto oraz weekend miałem "związane ręce" i nie miałem możliwości wykupienia polisy. Czy brak możliwości wykupienia polisy OC może być powodem do odstąpienia od kary przez UFG ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 11:04

UFG wyłącznie nakłada kary, które nie podlegają negocjacjom. Może Pan odwołać się od kary za brak ważnego OC, jeśli została nałożona omyłkowo bądź posiada Pan trudną sytuację materialną. UFG może odstąpić całkowicie od kary, umorzyć ją częściowo, rozłożyć na raty lub przesunąć termin płatności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)