2023.05.16 godz. 21:23 Poznań, Wielkopolskie

Asseta dług

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dostałem pismo z firmy Asseta dotyczące konieczności spłaty zadłużenia, które powstało w 2014 roku. Żądają ode mnie około 300zł+200zł odsetek. Okazało się, że zakupili oni dług z firmy EasyDept, a oni zakupili go wcześniej z firmy GetBack, która to zakupiła go od firmy NetCredit. Poprosiłem o wyjaśnienie sprawy, byłem pewien, że żadnych długów nie mam. Oddzwonili do mnie z informacją, że kilka lat temu była zawarta ugoda, wywiązałem się z płatności, ale nie odesłałem kompletnej podpisanej ugody, tzn odesłałem tylko ostatnią podpisaną stronę, stąd teraz domagają się kolejne spłaty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 14:24

Dzień dobry, proszę o przesłanie wszystkich dokumentów będących w Pana posiadaniu na email agnieszka@kancelaria-uranin.pl. Trzeba zweryfikować czy dług nie jest przedawniony
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)