2021.04.06 godz. 18:02 Gliwice, Śląskie

Dzień dobry dostałem pozew o wygaśnięcie alimentów od strony ojca i o zasądzenie kosztów procesu i kosztów zastępstwa procesowego wg norm przepisanych

Wyjaśnienie sytuacji

Chodzi o to że nie bardzo rozumiem jeśli nie płacił już potem alimentów jak była zakończona nauka a też nie posiadam środków by zapłacić za to jak na mam napisać na to odpowiedź . Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2021 12:52

Witam serdecznie, osoba zobowiązana do alimentacji może wystąpić z takim powództwem jeżeli alimenty są ustanowione orzeczeniem a w jej ocenie ustały podstawy do alimentacji. Jeśli już wcześniej osoba ta zaprzestała uiszczania alimentów i ta sytuacja jest akceptowana przez obie strony to taki pozew ma na celu uporządkowanie sytuacji - ponieważ jeśli orzeczenie nie zostało zmienione to nadal można by dochodzić tych alimentów na drodze komorniczej. Taki pozew ma zapobiec takiej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie