2023.11.30 godz. 10:30 Legnica, Dolnośląskie

Weznawie do prokuratury

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Dostałem wezwanie do prokuratury na przesłuchanie w charakterze podejrzanego art.233. Wzielem z urzędu pracy dotacje warunkiem było niezaleganie w składkach zus. Okazało się że jednak była zaległość i której nie wiedziałem bo myślałem że komornik to spłacił. W tamtym czasie miałeś komornika, zus zaległości wysyłał do komornika, a on to spłacał. Kiedy urząd pracy przysłał że muszę zwróci bo jest zaległość to od razu oddałem dodatcje. Ale zus zawiadomił policję. Czy na przesłuchanie mogę iść sam czy lepiej z prawnikiem? Policjant mówił że grzywnę dostanę. Jaka może być kara?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 10:58

Kara za składanie fałszywych zeznań lub zatajenie prawdy (art. 233 kk) to pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Zdecydowanie doradzam kontakt z adwokatem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)