2022.06.02 godz. 15:10 Poznań, Wielkopolskie

Sprawa karna- jazda autem po pijanemu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, dostalem wyrok nakazowy za jazde po alkoholu- przestepstwo -3 lata zakaz prowadzenia auta.zlozylem sprzeciw od wyroku w celu warunkowego umorzenia postepowania ale niestety wyrok zostal utrzymany. Czy jest jeszcze jakaś szansa apelacji do sadu rejonowego lub czegokolwiek?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Cze 2022 17:17

Dzień dobry, wyrok nakazowy po prawidłowym wniesieniu sprzeciwu utracił moc, a Pana sprawa musiała być rozpoznawana na zasadach ogólnych i zakładam, że pisze Pan o wyroku Sądu Rejonowego po przeprowadzeniu takiego postępowania. Od takiego wyroku przysługuje apelacja do właściwego Sądu Okręgowego za pośrednictwem Sądu Rejonowego. Po ogłoszeniu wyroku należy złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku w terminie 7 dni, a następnie po jego otrzymaniu jest 14 dni na złożenie apelacji. Pozdrawiam, adw. Michał Filec