2022.02.13 godz. 20:06 Poznań, Wielkopolskie

Testament po dziadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Dziadek sporządził testament w którym zapisał działki mnie jako swojemu wnukowi. Z moim ojcem a synem dziadka mamy konflikt i brak kontaktu. Testament sporządzony u notariusza brak możliwości umówienia się na otwarcie oraz zaproszenie taty na spotkanie u notariusza. Dziadek zmarł w sierpniu 2020. Czy oświadczenie o nabycie spadku mogę złożyć samodzielnie bez ponoszenia kosztów korzystania z usług prawnika ? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lut 2022 20:43

Dzień dobry! Proszę zastanowić się nad złożeniem wniosku do sądu w przedmiocie otwarcia i ogłoszenia testamentu oraz stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu - konieczne będzie załączenie do wniosku testamentu sporządzonego przez dziadka. Taki wniosek może Pan złożyć samodzielnie bądź skorzystać z pomocy ustanowionego pełnomocnika.