2023.10.13 godz. 09:29 Zgorzelec, Dolnośląskie

Alimenty na dorosłe dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dziecko lat 23 studiuje ( musiała zrezygnować z dziennych i przenieść się na zaoczne) . Podjęła pracę,zarabia najniższą krajową ( 3000) za studia płaci 1900 zł.+ dojazdy+ spanie i wyżywienie. Ojciec płaci 480 zł alimentów (od zasądzenia alimentów czyli od 2005 roku, ani razu nie były podwyższane) nie dokładał się do niczego, nie finansował dodatkowych potrzeb. I teraz nagle stwierdził że on nie będzie już płacił alimentów bo już nie musi jak dziecko jest pełnoletnie i pracuje i studiuje zaocznie. Czy może tak zrobić? On chce wystąpić na drogę sądową.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2023 02:20

Jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać to alimenty przysługują.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)