2020.08.06 godz. 11:32 Kraków, Małopolskie

Windykacja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry dzisiaj zgłosił się do rodziny mojego męża windykator terenowy z firmy Raport. Powiedział że mąż ma dwa wyroki o zapłatę i chciałam zapytać czy mąż może iść za to do więzienia bo ogólnie mamy sporo długów teraz mąż pracuje sam tylko na umowę o pracę na pół etatu a ja nie pracuje. Mamy komornika i to nie jednego ale póki co komornik dał spokój bo dostał papiery że nie mamy z czego placic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sie 2020 17:42

za to, że ktoś ma niespłacone długi nie idzie się do więzienia, chyba, że wierzyciele uznają, że doszło w przedmiotowej sprawie do wyłudzenia (przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego), to wtedy może zostać orzeczona kara pozbawienia wolności