2023.06.16 godz. 06:30 Wolsztyn, Wielkopolskie

Brak odprawy po 25 latach pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Firma w której pracowałam od 2018 roku systematycznie likwidowała dział produkcji,były zwolnienia pracowników,ją od marca poszłam na chorobowe-ciąża,potem macieżyński. Kadrowa przekonała mnie,żebym poszła na urlop wychowawczy ,po urlopie miałam dostać 3 miesięczne wypowiedzenie,zaległy urlop wybrać i odprawę(firma zatrudniała ponad 300 osób ,ją pracowałam 25 lat) zgodziłam się. Dostałam zaległy urlop,wypowiedzenie bez świadczenia pracy z wynagrodzeniem ale prezes stwierdził ,że odprawa mi się nie należy bo zatrudnia mniej niż 20 osób.a dzwoniłam na początku stycznia do kadrowej to zapewniała,że wszystkie świadczenia mi się należą Czuję się oszukana,bo nie musiałam iść na urlop wychowawczy bo i tak miałam bezpłatny Ja po 25 latach nie dostałam odprawy a koleżanki, które pracowały krócej to dostały Czy jest coś co mogę w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2023 10:57

Dzień dobry, proszę o przesłanie dokumentów związanych z zakończeniem stosunku pracy na dares e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl