2021.03.22 godz. 18:47 Stary Krotoszyn, Wielkopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry ja chciałam zapytać jeśli bym podała mojego partnera o alimenty jego zarobki na rękę 6tys ile bym otrzymała?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Mar 2021 21:53

Każda sprawa jest indywidualna, jest to także uzależnione od Pani obecnej sytuacji materialnej i przede wszystkim potrzeb dziecka(dzieci). Druga kwestia czy partner ma takie zarobki wpisane do umowy o pracę ? Częstą praktyką jest to, że osoba zarabia dużo, ale na umowie widnieje najniższa krajowa. Mimo wszystko kwota alimentów nie powinna być niższa niż 1000 zł na dziecko do wysokości 2500 zł(o ile jest jedno dziecko).