2021.05.31 godz. 14:11 Biłgoraj, Lubelskie

Dzień dobry ja mam takie pytanie .Ponieważ zaczynam pracę na umowę zlecenie . Umowa podpisana jest na 2 miesiące. Ile może komornik pobrać mi z najniższej kraj

Wyjaśnienie sytuacji

Ile komornik może mi pobrać z pensji najniższej krajowej.?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Paweł Stępniak

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2021 15:04

Dzień dobry, komornik (w przypadku długów niealimentacyjnych) dokonuje wyłącznie zajęcia wynagrodzenia ponad kwotę wynagrodzenia minimalnego. Jednak w przypadku umowy zlecenia ta zasada znajdzie zastosowanie wyłącznie w sytuacji, gdy wynagrodzenie ma charakter świadczenia powtarzającego się i zapewnia utrzymanie dłużnika lub jest jego jedynym źródłem dochodu. To na Panu/Pani spoczywa obowiązek udowodnienia, że wynagrodzenia ma właśnie taki charakter i koniecznie trzeba z taką informacją zwrócić się komornika! W takim wypadku minimalna pensja zostanie zabezpieczona w pełnej wysokości.