2022.05.17 godz. 13:44 Warszawa, Mazowieckie

Dzień dobry. Jak mam rozumieć odpowiedż na moją , czy bank odpisał mi w ustawowym terminie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Po złożeniu reklamacji , w ciągu 30 dni zostałem poinformowany o przedłużeniu terminu do 60 dni . Bank sam zaznaczył ostateczny termin 28 marca . w tymże dniu otrzymałem SMS-a że wysłano do mnie pismo na mój adres zamieszkania .Jak się okazało pismo to zostało nadane 29 marca a ja otrzymałem 1 kwietnia ( odpowiedż negatywna ) . Czy w związku z powyższym mogę uznać że bank nie wywiązał się w terminie a ja swoje roszczenie mogę potraktować na swoją korzyść ? pozdrawiam Z

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Maj 2022 16:18

Pismo zostało nadane po terminie. Zatem bank nie dochował terminu na rozpatrzenie reklamacji. Będzie to korzystne dla Pana, jeżeli zamierza Pan pozwać bank.