2022.10.17 godz. 15:25 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Ograniczenie władzy i zmiana nazwiska.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jaki jest koszt adwokata na sprawie sądowej o ograniczenie władzy rodzicielskiej i zmianę nazwiska dziecka. Pierwsza sprawa się odbyła, adwokat strony przeciwnej powiedział, ze na ograniczenie się zgadza, ponieważ pozwany przebywa na stałe za granica, ale na zmianę nazwiska nie. I wyskoczył z tekstem, ze chciałby uregulować prawnie kontakty dziecka z babcia od strony ojca biologicznego. Czy takie uregulowanie jest w ogóle możliwe, skoro rodzice biologiczni żyją?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 17:44

Szanowna Pani, jak najbardziej dziadkowie oraz dalsi krewni maja prawo do kontaktu z dzieckiem Prawo takie zostało wskazane w art 113(6) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przepisu dotyczące kontaktów dzieckiem stosuje się odpowiednio do kontaktów rodzeństwa, dziadków, powinowatych i innych osób. Co do wynagrodzenia pełnomocnika w tego typu sprawie jest to sprawa indywidulana
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)