2022.06.20 godz. 08:10 Liszyno, Mazowieckie

Problem z odzyskaniem pieniędzy.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Jakiś czas temu pożyczyłem razem z żoną, szwagrowi pieniądze. Część oddał ale teraz już od ponad roku nic nie oddaje. Popadliśmy w długi. Teraz jest nam dłużny koło 30000 zł może trochę więcej. Czy można jakoś odzyskać te pieniądze przez założenie sprawy

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2022 20:51

Dzień dobry. Oczywiście możecie Państwo domagać się zapłaty należności na drodze powództwa cywilnego. Wystarczy złożyć klasyczny pozew o zapłatę. Wydany prawomocny wyrok wraz z klauzulą wykonalności będzie stanowić tytuł wykonawczy, na mocy którego komornik może rozpocząć egzekucję. Oczywiście jest to droga ostateczne, mając świadomość, że sprawa ma miejsce "w rodzinie" sugerowałbym jednak wcześniej spróbować wyegzekwować zapłatę kwoty pozasądowymi metodami. Pozdrawiam