2023.11.14 godz. 18:06 Opole, Opolskie

Komentarz dla usługodawcy na google.com

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jakiś czas temu współpracowałem z doradcą kredytowym przy wyborze kredytu hipotecznego. Po zakończonym procesie wyboru banku napisałem swoją opinię na temat tej współpracy na wizytówce google. Po 2 miesiącach od tego wydarzenia otrzymałem wezwanie z kancelarii prawnej reprezentującej tego doradcę pismo o usunięcie tego komentarza. Treść komentarza wrzucam poniżej. Czy jego treść faktycznie może zostać uznana za szkalowanie dobrego imienia i czy faktycznie mogą mnie czekać z tego tytułu jakiś konsekwencje prawne. Treść komentarza na google: "Niestety nie mogę się zgodzić z opiniami poprzedników. Współpracowałem z Panią Żanetą zaraz na początku uruchomienia programu kredyt 2%. Pani Żaneta jest bardzo otwartą i sympatyczną osobą, ale chęć pozyskania jak największej liczby klientów mocno w mojej ocenie wpłynął na jakość obsługi w tym okresie. Niestety nie była też w stanie przedstawić prawidłowej kalkulacji co do opcji kredytowej w ramach kredytu 2%. Po wyborze oferty i przekazaniu tematu do doradcy kredytowego banku kontakt się urwał. Mimo obietnicy weryfikacji jeszcze jednej kwestii, o której nie zostałem poinformowany w trakcie wyboru oferty (obowiązkowego ubezpieczenia kredytu w przypadku singla) Pani Żaneta już z odpowiedzią nie wróciła. Chęć przerobienia jak największej liczby klientów mocno obniżył chyba jakość obsługi. Dodatkowo doradca z banku poinformował mnie, że nie przekazane zostały z biura doradcy wszystkie dokumenty i musiałem je wysyłać sam jeszcze raz. Dobry doradca kredytowy powinien mieć rozwinięte umiejętności analityczne, bo bez tego ciężko zweryfikować i przeanalizować, a co za tym idzie zaproponować klientowi najkorzystniejszą ofertę. Przy nowych warunkach narzuconych przez program bezpieczny kredyt 2% (który fakt był wdrożony szybko i chaotycznie) uważam, że doradztwo jakie otrzymałem nie było rzetelne - sam musiałem wyłapać kilka nieścisłości z kalkulacji, które przez Panią Żanetę nie zostały wyłapane. Ja nie polecam takiej współpracy."

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 20:29

Komentarz oczywiście zawiera subiektywną ocenę pracy zleceniobiorcy, ma Pan do niego prawo. Czy treści zawarte w komentarzu są prawdziwe - nie sposób odpowiedzieć, nie znając stanu faktycznego sprawy. Oczywiście druga strona nadal może uważać, że doszło do naruszenia dóbr osobistych i dochodzić roszczeń z tym związanych - nie oceniam jedna zasadności ewentualnych roszczeń, bez znajomości sprawy. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl