2024.08.10 godz. 12:59 Świdnica, Dolnośląskie

Konto bankowe nieużywane

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jako nastolatka posiadłam konto bankowe w banku zachodnim mając 18 lat je zamknęłam ale nie posiadam żadnego dokumentu. Teraz się dowiedziałam że bank Santander wysyłam mi karty do tego rachunku na adres pod którym od dawna nie mieszkam i w dodatku na nazwisko panieńskie. Ostatnia karta była ważna do listopada 2023. Konto w ogóle było nie używane. Domyślałam się że bez dokumentu o zamknięciu nic z tym nie zrobię. Ale jakie mogą teraz mnie czekać konsekwencje ? Jakie opłaty po tylu latach ? Czy jest szansa na jakieś pozytywne rozwiązanie sprawy ? Bardzo mnie ta sytuacja stresuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2024 17:30

Dzień dobry, bez wglądu w umowę z bankiem mogę tylko napisać jak to jest zazwyczaj z takimi kartami i najprawdopodobniej także w Pani przypadku. Karty płatnicze wymagają aktywacji i bez aktywacji, których Pani nie przeprowadzała, nie powinno być żadnych opłat. Jak rozumiem ta karta 'ważna do listopada 2023' też nie była aktywowana. Co do wymiaru opłat za karty wynoszą one standardowo do około 10 zł w skali miesiąca i też pobierane są z konta powiązanego z kartą automatycznie w przypadku braku używania karty. Pozdrawiam, adw. Michał Filec